Otékají vám nohy?

Jakmile nastanou horké letní dny, začne se spousta z nás potýkat s oteklýma nohama. Tento nepříjemný problém dokáže nejednoho z nás pěkně potrápit. Ale co s tím?

Jak na vlhkost v botách?

Vlhké nohy nás dokáží pořádně potrápit. Jedním ze způsobů, jak se vlhkosti v botách bránit je výběr vhodných ponožek. Ty nám ale příliš nepomohou, pokud zvolíme špatnou obuv.

Šátky nejenom pro babičky

Nejrůznější šátky a šátečky jsou nepostradatelným doplňkem šatníku mnohých z nás. Klasický bavlněný šátek má však daleko více využití.

Tipy, jak zatočit s pocením nohou

Ač nepříjemné pocení je naprosto přirozený mechanismus našeho těla, který mu napomáhá udržovat správnou teplotu. Pocení může být způsobeno horkem, námahou nebo stresem. Co ale dělat, když se potíme až moc?

Jak se chránit před klíšťaty?

Vycházky do lesa a do přírody, ať už na houby nebo jen tak, jsou v našich končinách velmi oblíbené. To s sebou ale nese i jistá úskalí. Nebezpečí v podobě zákeřných klíšťat číhá na přírody chtivé návštěvníky na každém kroku. Tito, ač sotva viditelní tvorové jsou zdrojem nebezpečných chorob. Je tedy velmi důležité se před nimi účinně chránit.

Velikonoce – svátky jara

Velikonoce znamenají pro mnohé z nás hlavně oslavy jara, probouzení přírody z dlouhého zimního spánku a příchodu teplých jarních dnů. Dny se pomalu prodlužují a okolo nás vše kvete a hýří barvami.

Jak si vybrat ty správné ponožky na zimu?

S blížící se zimou hledá člověk nejrůznější možnosti, jak se zahřát. Od teplého oblečení až po něco ostřejšího na zahřátí. Co je to ale platné, když zebou nohy. Inu, jak říká staré úsloví. Chce to hlavně klid a nohy v teple.

Výhodná balení ponožek

Známe to všichni, dáte prát ponožky a když je chcete pověsit na šňůru, máte najednou z celého páru jen jednu. Všechno prohledáte, ale ponožka nikde. Jako by se po ní slehla zem. Pračky prostě “žerou” ponožky, to je už desítky let známá věc.

Látkový kapesník nebo ten papírový? Víme, který je lepší

Kapesník je naším neocenitelným pomocníkem již od útlého věku, kdy nás postihla první rýmička. Ačkoliv si na tuto dobu již nepamatujeme, na důležitost kapesníku si vzpomeneme při každém dalším nachlazení. Kapesník nás zkrátka provází životem….

Jak na studené nohy?

Známe to všichni, jen se venku ochladí, naše nohy jsou jako led. Studené nohy trápí zejména ženy, které často trpí nedokrvením končetin. Jak si ale udržet nohy v teple a nenastydnout? Můžete vyzkoušet několik babských rad, nejlépe ale vaše nohy udrží v teple kvalitní ponožky

Jak se postarat o nohy diabetika?

Cukrovkou neboli diabetem trpí v dnešní době velká část lidí, a to i v poměrně mladém věku. Její léčba je poměrně náročná a zdlouhavá. Toto onemocnění s sebou nese řadu komplikací. Mezi nejznámější z nich patří takzvaný “syndrom diabetické nohy.” Jak se ale o nohy starat, abychom tomuto onemocnění předcházeli nebo ho alespoň minimalizovali?

Jak vybrat správnou velikost ponožek?

Pokud chcete, aby vám ponožky na nohou opravdu seděly, neshrnovaly se a netlačily, je třeba zvolit správnou velikost. Špatně vybrané ponožky by vás také mohly stát pěkných pár puchýřů a odřenin.

Nejlepší ponožky pro potivé nohy a citlivou pokožku

Funkční materiály se v dnešní době těší velké popularitě. Na pultech obchodů můžete narazit na funkční prádlo, oblečení nebo dokonce funkční potraviny. Co ale takové funkční ponožky? V tomto článku se dozvíte, co takové funkční ponožky dělají a proč jsou ponožky vyrobené z bavlny a propylenu tou pravou volbou pro všechny, kterým se potí nohy.

Jak správně vyprat ponožky?

O tom, jak správně prát se s větší či menší pravidelností můžete dočíst na stránkách nejrůznějších časopisů a magazínů pro ženy. Ale praní není už dávno jen výsadou žen. Také každý moderní muž by měl znát alespoň základy toho, jak se postarat o své ponožky a prádlo.

Zobrazeno 1 – 14 z 14 položek